Denizli, İstanbul, İzmir, Danışmanlık, Kurumsal Gelişim, Kosgeb Desteği, KOSGEB, Destek, KOSGEB Hibe, Kariyer, Tekstil, Makine, Makina, Danışman, Yönetim, Büyüme, Proje, proje Danışmanlığı, Sanayi, Yalın Dönüşüm, İnsan Kaynakları, Eğitim, İnsan Kaynakları Danışmanı, Kariyer ve Yönetim, Devlet Hibe, Gelişim, Dönüşüm, Yönetim Danışmanlığı, Yazılım, Ücret Yönetim Sistemi, ORGANİZASYONEL GELİŞİM YÖNETİM SİSTEMLERİ, MALİ İŞLER, FİNANS SATIŞ, PAZARLAMA, SATIN ALMA, LOJİSTİK, DIŞ TİCARET

Performans Yönetim sistemi, Öneri Sistemi, 5S, Yalın Dönüşüm, 6 Sigma, Eğitim Yönetim Sistemi, İşe Alım, Mülakat, İşten Çıkış, Otomotiv, Prim Sistemi, Çalışan Aidiyeti, Kurumsal Gelişim, Yönetim Danışmanlığı, Mermer, KOBİ, İmalat, Endüstri, İhracat, İthalat,

Yurtdışı Destek, Teşvik, Yatırım Teşvik Belgesi, Kalite Yönetim Sistemi, İş Güvenliği, ISO Belgelendirme, Ticaret Bakanlığı, Girişimcilik, TÜBİTAK, TKDK, Kalınma Ajansı, Sözleşme, KİŞİSEL GELİŞİM, Well-Being Eğitimi (Bütünsel Esenlik), Temel Proje Yönetimi Eğitimi, Agile-Scrum Eğitimi, Eğiticilerin Eğitimi, Danışmanlar için MS Excel Yetenek Kazanım Eğitimi, Temel ve İleri Düzey MS Yetenek Kazanım Eğitimi,

ATÖLYE: Hayat Amacım 19 Ekim 2019 Cumartesi

ATÖLYE: Hayat Amacım 19 Ekim 2019 Cumartesi

Hayattaki amacını buldun mu?
Eğitim ve iş hayatında, sosyal hayatından ve uykundan feragat ederek, çalışarak geçirdiğin saatlerin ve günlerin arkasındaki amacın (yani hayattaki amacın) ne olduğunu hiç düşündün mü?
Bütün bu yaptıklarını belirlediğin amacın doğrultusunda mı yapıyorsun?

Her birimizin bu dünyada bir varlık amacı var. Paulo Coelho, ünlü Simyacı‘sında buna kişisel efsane (personal legend) diyor. "Adı her ne olursa olsun, hepimizin; büyük, karmaşık, sihirli bir kurgunun içinde yaşadığı konusunda onunla hemfikirim. Tanrı’nın -ya da evrenin- bu ödülü bir avuç şanslı kişiye dağıtmadığından adım gibi eminim."
 
Mark Twain, “Hayatında iki önemli gün vardır; biri doğduğun gün, diğeri de neden doğduğunu keşfettiğin gün” diyor. Çok haklı. Çünkü doğar doğmaz nefes almaya başlasak da, asıl bu dünyaya neden geldiğimizi anladığımızda yaşamaya başlarız.
 
Bir şey için yaşamıyorsan, hiçbir şey için ölürsün derler. Hiçbirimiz ölmek istemeyiz ama nedense pek azımız neden doğduğumuzu keşfedecek cesareti gösterebilir.

Motivasyonumuzu artırmak, iyi hissetmek, hayatı mutlu ve verimli yaşayabilmek için haydi gelin hayat amacımıza birlikte bakalım..

Eğitmen    : Ece SÜEREN OK
Saat          : 10:00 - 12:00
Yer            : PAMUKKALE TEKNOKENT
Ücret        : 50 TL (Lütfen aşağıdaki soru-cevaplara göz atınız ve ekranın sağ üst köşesindeki Hemen Kaydol butonu ile ön kayıdınızı gerçekleştiriniz)
Son Kayıt : 16 Ekim Çarşamba


Nelerden Bahsedeceğiz?

  • Bireysel SWOT Analizi - Güçlü Yönlerim/Gelişim Alanlarım
  • Alışkanlık Modeli ve Dönüşümü
  • Özfarkındalık
  • Hayat Amacını Bulmadaki Adımlar

ECE SÜEREN OK KİMDİR?

1992 yılında İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi İngilizce İktisat bölümünden mezun olan Ece Süeren Ok, kariyerine, 1992 yılında RJReynolds Türkiye’de, resepsiyonist olarak başlamıştır. Ardından , sırasıyla İnsan Kaynakları ve İdari İşler Departmanı Asistanı, Eğitim ve Geliştirme Asistanı, Eğitim Uzmanı ve Eğitim Şefi pozisyonlarında görev yaptıktan sonra, 1999 yılında Eğitim ve Geliştirme Müdürü; 2005 yılında ise İşe Alım, Eğitim, Kariyer Planlama ve Yedekleme Sisteminden Sorumlu Müdür olarak devam etmiştir.

Kariyer yolculuğu içinde Ürün Müdürlüğü de yapan OK, yeni ürün lansmanı ve Pazar araştırmaları ve ürün pazarlaması konusunda tecrübe elde etmiştir.

Kariyeri boyunca birçok uluslararsı projenin liderliğini yaparken,  JTI Türkiye’nin Kariyer Planlama Sistematiğini ve JTI Türkiye’yi bu konuda “best practice market” konumuna getiren Eğitim Sistematiğini kurdu. 2007 yılında JTI Türkiye Pazarlama şirketinin Türkiye’de ve tütün sektöründe ilk kez  “Investors in People” (IIP), sertifikasyonunun hem pazarlama hem de üretim şirketlerinde GOLD standartta alınmasına ve IIP nin global bazda yayılması süreçlerini başlattı.

2015-1017 yılları aracında MCT’de Yönetim Danışmanlığı ve Koçluk yaptıktan sonra 2017-2018 arasında CCI Türkiye’de İnsan Kaynakları, İdari İşler ve HS Direktörlüğü yapmıştır.

Spor kariyerine 1979 yılında Eczacıbaşı’nda Jimnastikçi olarak başlamış ve sırasıyla İYİK ( İstanbul Yüzme İhtisas Kulübü)’te ve Milli Takım’da yüzmüş ve ardından İYİK;ASSK ve Milli takım’da Türkiye’yi sutopunda temsil etmiştir. Aynı zamanda 2011’den bu yana Uluslararası Zumba fitness eğitmenliği sertifikası alan Ok,  sırasıyla Zumba Gold, Zumba Kids, Zumba Sentao, Zumba Toning, Zumba Gold toning, Zumba Core sertifikasyonlarını da tamamlamış,halen ÜSSK (Üsküdar Su Sporları Kulübü) da Masterlar kategorisinde aktif olarak yarışmaktadır.
  
PERYÖN Ege Başkan Yardımcısı, TurkishWINN İzmir Chapter Lead  olan Ok, IODA (International  Organizational Development Association)  Türkiye Denetim ekibinde gönüllü olarak görev yapmaktadır.

2006 yılında tamamladığı Co_Active Koçluk eğitimi ve 2015 yılında aldığı ORSC sertifikasıyla, bugünlerdeki ilgi alanları arasında, Yeni Nesil Liderlik, Geleceğin İş Dünyası ,   Bireysel ve Kurumsal Koçluk, Bireysel ve Kurumsal Wellness ve Well-being, Organizasyonel Gelişim, İşveren markası, Bağlılığın artırılması ve Rekabet stratejileri ile yeteneğin ilişkilendirilmesi yer alıyor.

Lütfen aşağıdaki bilgilere göz atınız.

SORU: Eğitim saatinde geldiğimde ödemeyi elden teslim etmek istersem?
CEVAP:
 Bu şekilde eğitim öncesinde ön kayıt yapanlardan kaç katılımcımızın kesinlikle eğitime geleceğini bilemiyor, mekan planlaması ve diğer hazırlıklarımızı yapamıyoruz. Dolayısıyla en az bir gün öncesinden etkinliğin yeterli katılımcıya ulaşıp ulaşmadığını ve gelecek kişi sayısına göre de mekan tercihimizi yapmak için kendimize şans bırakmak istiyoruz.

SORU: Eğitim yeterli katılımcı sayısına ulaşmaz, ertelenir veya iptal edilirse ücretim ne olacak?
CEVAP:
 Bu durumda ya ücretinizi geri iade ediyoruz ya da ertelenen veya farklı bir eğitimimiz için kullanılmak üzere size hak kaybı yaşatmadan ödemenizi saklı tutuyoruz. Burada tercihi size bırakıyoruz.

SORU: Eğitim günü için programım değişti, başka bir işim çıktı ve gelemiyorum. Ne olacak?
CEVAP: 
Son kayıt gününe kadar bildirdiğiniz takdirde iade edebiliyoruz. Dilerseniz yerinize başka birini de gönderme seçeneğiniz mümkün. Ancak 8 Ekim sonrasında bu değişiklik olduğu takdirde maalesef bu bedeli geri iade edemiyoruz. Çünkü bazen bir kişi bile eğitimi açmamız için kritik sayı olabiliyor.